Ekonomi

Binance, USDT ile Solana (SOL) Alım-Satımı Durdurdu

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance ile ilgili dikkat çeken bir gelişme yaşandı. Yapılan resmi açıklamada, son devirlerin en tanınan kripto para üniteleri ortasında yer alan Solana’nın (SOL) USDC ve USDT paritelerinde para yatırma işlemini askıya aldığını duyurdu. 

Binance, Solana işlemlerinde neden böyle bir şey olduğuna dair herhangi bir açıklamada bulunmadı. Ancak dünyanın en büyük kripto para borsalarından FTX’in çöküşü ile Solana’daki işlemlerin askıya alınmasının ilgisi olabilir. 

Solana, FTX’te tuttuğu 1 milyon dolardan fazla parayı kaybetti

*Solana günlük fiyat grafiği.

Solana Vakfı, geçtiğimiz günlerde bir açıklama yapmış ve FTX’te 1 milyon dolarlık nakit parasının kaldığını belirtmişti. Şirket, yüklü miktarda FTT ve FTX’in pay senetlerini de elinde bulunduruyordu. Solana, FTX’te giden varlığın toplam paralarının yüzde 1’i kadar olduğunu söz etmişti.

Binance’in konuyla ilgili açıklama yapmamış olması kafaları karıştırıyor. Zira SOL fiyatları, FTX nedeniyle zaten oynaktı. Üstelik geliştirici ekip de proje üzerinde çalışmalarını sürdürüyordu. Binance’in neyden kaynaklı olarak bu türlü bir karar aldığı bilinmiyor. Bahisle ilgili yeni bir gelişme yaşanırsa sizi bilgilendireceğiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu